Doprovázení na citlivá místa

K různým místům, které jsme kdy navštívili, se mohou vázat různé vzpomínky. Jsou místa, na kterých nám bylo dobře, kam se rádi po celý život vracíme a kam se vydáváme, když potřebujeme v náročných situacích znovu nabýt rovnováhu. Někdy jsou to kouzelná místa v přírodě, někdy krajiny našeho dětství...

A potom jsou tu místa, kterým se vyhýbáme. Místa, která máme spojená s bolestivými událostmi, s traumaty, s něčím, na co bychom rádi zapomněli. Ale to je škoda. Zbytečně si do skříně strkáme kostlice. Přeci nejsme pštrosi, abychom si mysleli, že když zavřeme oči a strčíme hlavu do písku, problém zmizí.

Mnohem lépe je znovu se do těchto míst vydat. Vrátit se do těch citlivých a bolavých míst spolu s někým, kdo Vám bude oporou. Kdo Vám pomůže zorientovat se v tom, co se zde odehrálo, co to pro vás znamenalo a proč jste se doposud tomuto místu vyhýbali.

Protože vím, jak je důležité, především pro Vás samotné, abyste překročili tu propast, kterou jste si vystavěli a znovu tato citlivá místa navštívili, nabízím se Vám jako Váš citlivý průvodce.

Při této Vaší důležité cestě nebudu jen pouhým provázejícím. Budu zde pro Vás i jako psycholožka. Pomohu Vám uvědomit si, co se ve Vás odehrává. Dodám Vám odvahu, abyste nepříjemným emocím statečně čelili. A pomohu Vám, aby pro Vás tato místa přestala být nepříjemná a abyste se v nich cítili jako kdekoli jinde.

I když tento krok nikdy nemusíte udělat, ze srdce Vám jej doporučuji. Když prožijete něco těžkého, jako by Vás spoutalo tisíce obručí. A nikdy nemůžete být volní, dokud se jich pěkně jedné po druhé nezbavíte. Udělejte, co je ve Vašich silách, abyste se osvobodili. Ráda budu s Vámi...